#VACANCY
GENERAL ACCOUNTANT – Antwerpen
Antwerpen | 3200 – 4000 | 21 dagen | 32 38 uur
Over de vacature
Ben jij een accountant die graag dicht op de operatie zit, maar ook inhoudelijk wil meedenken over hoe dingen slimmer en beter kunnen?
Werk je graag zelfstandig, krijg je energie van procesverbetering en wil je zichtbaar impact maken binnen een internationale organisatie? Dan kan dit een mooie volgende stap zijn.
Voor ons Finance team in Antwerpen zoeken we een General Accountant die een belangrijke rol speelt in de dagelijkse Belgische administratie. De functie is breed en hands-on: van leveranciersadministratie en grootboek tot btw-aangiften, jaarrekeningvoorbereiding en ondersteuning bij de maandafsluiting.
We staan tegelijk nog aan het begin van verdere optimalisatie binnen Business Central en onze Finance processen. Daardoor krijg je in deze functie veel ruimte om niet alleen het dagelijkse werk goed uit te voeren, maar ook actief mee te bouwen aan een slimmere en efficiëntere administratie.
Wat ga je doen?
Je werkt samen met je Finance collega’s in Antwerpen en met de Controllers in Nederland.
De werkzaamheden zijn gevarieerd en bestaan onder andere uit:
- verwerken en controleren van aankoopfacturen en leveranciersboekhouding;
- uitvoeren van grootboekwerkzaamheden, met uitzondering van verkoop en payroll;
- voorbereiden van betalingen en opvolgen van openstaande of afwijkende posten;
- opstellen van Belgische btw-aangiften en andere relevante aangiften;
- voorbereiden van de Belgische jaarrekening;
- voorbereiden van maandafsluitingswerkzaamheden, zoals reconciliaties, correcties en balanscontroles;
- signaleren en oplossen van boekhoudkundige afwijkingen;
- dagelijks afstemmen met operationele collega’s over facturen, kosten, goedkeuringen en ontbrekende informatie;
- meedenken over en uitvoeren van verbeteringen in Business Central en andere Finance processen.
De nadruk ligt op de operationele administratie, maar de functie is breder dan alleen leveranciersboekhouding.
Je werkt voor vier Belgische entiteiten en maakt deel uit van een klein Finance team in Antwerpen met twee directe Finance collega’s. Je werkt nauw samen met de Assistent Controller in Nederland en rapporteert aan de Financial Controller in Nederland.
De functie is in hoge mate zelfstandig. Je krijgt veel ruimte om je werk zelf te organiseren, verbeteringen voor te stellen en deze na afstemming ook uit te werken. De Financial Controller is periodiek in Antwerpen en blijft inhoudelijk betrokken, maar de dagelijkse uitvoering ligt grotendeels bij jou.
Je zit bovendien letterlijk dicht op de business: Finance en Operations werken vanuit hetzelfde kantoor en hebben dagelijks contact. Binnen de maritieme dienstverlening vraagt de administratie om goede opvolging van dossiers, leveranciersfacturen en specifieke btw-vraagstukken. Daardoor leer je niet alleen de cijfers kennen, maar ook de operatie erachter.
Aanvullend op de vacature
Wat je van ons kan verwachten:
VertomCory is een wereldwijd opererende port agency met een sterk lokaal netwerk. Vanuit strategische havens ondersteunen wij reders, bevrachters en scheepseigenaren met een breed pakket aan maritieme diensten. Betrouwbaarheid, flexibiliteit en persoonlijke service staan daarbij centraal.
Binnen de Vertom Groep worden medewerkers gezien als het belangrijkste kapitaal. Daarom investeren we in een positieve werkomgeving waarin betrokkenheid, samenwerking en ontwikkeling centraal staan.
Binnen deze functie krijg je de ruimte om je inhoudelijk verder te ontwikkelen in Belgische accounting, btw en maand- en jaarafsluiting. Daarnaast krijg je veel vrijheid om processen zichtbaar te verbeteren. Denk aan verdere optimalisatie in Business Central, automatisering van factuurverwerking en het versnellen en verbeteren van de maandafsluiting.
Je werkt dagelijks met onder andere Microsoft Dynamics 365 Business Central en Power BI. We verwachten niet dat je alles vanaf dag één kent, maar wel dat je nieuwsgierig bent naar systemen en graag onderzoekt hoe werkzaamheden slimmer kunnen worden ingericht.
Dit is een functie waarin je echt je stempel op de administratie kunt drukken. Je krijgt de ruimte om verbeterpunten te signaleren, voorstellen te doen en resultaten daarvan terug te zien in de dagelijkse praktijk.
Daarnaast bieden we:
- een functie voor minimaal 4 dagen per week, waarbij fulltime overeenkomt met 38 uur per week;
- een bruto maandsalaris van € 3.200 tot € 4.000 op fulltime basis, afhankelijk van je ervaring en kennis;
- arbeidsvoorwaarden volgens PC 226 – Logistiek en Vervoer;
- maaltijdcheques van € 9 per gewerkte dag, vanaf 1 december 2026 € 10 per gewerkte dag;
- een groepsverzekering/pensioenregeling;
- een hospitalisatieverzekering;
- 21 vakantiedagen.
Wat verwachten wij van jou:
Je bent hands-on en praktisch ingesteld en vindt het belangrijk om zelf actief betrokken te zijn bij de dagelijkse financiële werkzaamheden. Je combineert operationele uitvoering met inhoudelijke beoordeling en denkt graag mee over hoe processen beter kunnen.
Daarnaast:
- heb je vanaf circa 3 jaar relevante ervaring binnen accounting, finance of accountancy;
- heb je kennis van Belgische boekhoudwetgeving en btw en ervaring met grootboekadministratie, btw-aangiften en bij voorkeur jaarrekeningvoorbereiding;
- heb je sterke affiniteit met IT, financiële systemen, automatisering en procesverbetering;
- heb je bij voorkeur een opleiding in Accountancy, Fiscaliteit, Finance of vergelijkbaar;
- spreek en schrijf je goed Nederlands en Engels en voel je je comfortabel in dagelijks internationaal contact;
- is ervaring bij een accountantskantoor een sterke pré;
- is ervaring met Microsoft Dynamics 365 Business Central een sterke pré;
- is ervaring in scheepvaart, maritime of port agency een sterke pré.
Je hoeft nog niet ieder onderdeel van de functie volledig zelfstandig te beheersen. We vinden het belangrijk dat je inhoudelijke potentie hebt, snel leert en nieuwsgierig bent. Tegelijk zoeken we iemand die zelfstandig kan werken, verantwoordelijkheid neemt en niet afwacht tot iemand vertelt wat de volgende stap moet zijn.
Je werkt nauwkeurig, maar houdt oog voor materialiteit en weet goed prioriteiten te stellen. Je blijft georganiseerd wanneer meerdere deadlines tegelijk spelen, voelt je prettig in een veranderende omgeving en werkt graag samen met zowel Finance-collega’s als operationele collega’s.
MELD JE AAN
Join het dreamteam
Ben je klaar voor de challenge? Laat je gegevens hieronder achter en zullen snel contact met je opnemen. We hopen je snel te verwelkomen als General Accountant!